Projekt „Back-end arendaja algaja taseme koolitusprogramm“ on täiskasvanute ümberõppeprogramm, mille eesmärgiks on anda back– end arendaja algoskused.
PROJEKTI TEGEVUSED
Projekti raames toimub 3 kursust kokku 100 inimesele.
Kursus vältab 5 kuud (20 nädalat) ning see läbitakse täies mahus e-õppes. Õppe maht on 450 ak tundi, mis sisaldab endas iseseisvat õpet, e-õpet, interaktiivseid loenguid, praktilisi harjutusi ja ülesandeid, videote vaatamist ja läbitöötamist, lektoritega kohtumisi jms.
Programmi raames läbitakse kaheksa e-õppe moodulit, mille läbimise järel omavad osalejad tervikpilti tarkavaraarenduse alusmõistetest ning ülevaadet tarkvara arenduse protsessist ja elutsüklist. E-õppe moodulid on inglise keelsed.
Oluline osa programmist on õppetoe pakkumisel, mille raames on ette nähtud kohtumised e-kanalite vahendusel nii lektorite kui mentoritega. Kohtumised lektorite ja mentoritega toimuvad eesti keeles.
EELDUSED PROJEKTIS OSALEMISEKS
Koolitus on mõeldud:
vähemalt 21-aastasele kehtivat töösuhet omavale ja mitteõppivale inimesele, kes
- on omandanud keskhariduse ega osale tasemeõppes ning kellel puudub IT-valdkonna haridus;
- omab vähemalt 3-aastast varasemat töökogemust mistahes valdkonnas, välja arvatud IT-valdkond;
- valdab inglise- ja eesti keelt tasemel, mis võimaldab iseseisvalt aru saada õppematerjalidest, iseseisvalt õppida ja oma mõtteid sõnastada (inglise keeles vähemalt tase B1, eesti keeles tase B2)
- omab tõsist huvi IT-valdkonna vastu ja soovivad asuda selles valdkonnas tööle.
KOOLITUSE TOIMUMISKOHT
Programm läbitakse täies mahus e-õppes.
PROJEKTI KANDIDEERIMINE
Projekt on lõppenud!
Koolitusele kandideerimine koosneb 4 etapist:
I etapp – Esitatud taotluste läbivaatlus, esmane kandidaatide selekteerimine ankeetide alusel – vajalikele nõuetele vastavuse kontroll ning motivatsiooni hindamine.
II etapp – Ankeetide põhjal väljavalitud kandidaatide kutsumine ruumilise võimekuse testile (Tripod RVS). Testimine toimib veebis (test kestab ca 1 tunni). Tripodi testi tulemuse minimaalnõudeks oleme kehtestanud summaarse ruumilise võimakuse taseme, mis peab jääma vahemikku 40-50%.
III etapp – Inglisekeelne vestlus kandidaadiga
IV etapp – Kandidaatide lõplik valik profiilide, testitulemuste ja vestluste alusel. Kandidaatide teavitamine e-posti teel.
Enne õpingute alustamist korraldatakse õpilastele ühine veebipõhine kohtumine, kus tutvustatakse õppekava ja kogu õppe sisu ning ajakava.
PROJEKTI ÕPPEKAVA
Õppekava on leitav siit
Koolitustest pikemalt – https://www.bcskoolitus.ee/koolitus/juunior-back-end-arendaja-e-kursus-a-grupp/
– https://www.bcskoolitus.ee/koolitus/juunior-back-end-arendaja-e-kursus-b-grupp/
Koolituse vältel koolitusest loobumisel võime rakendada katkestamistasu 1200 eur (km-ga).
Back-end arendaja algaja taseme koolitusprogrammi korraldab BCS Koolitus AS koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.