DIHUB pilootkoolitus alustab õpilastega ettevõtete poolt pakutud ülesannetele ideelahenduste loomisega
DIHUB pilootkoolitus on jõudnud oma teise faasini, kus õpilased jagatud 3-liikmelistesse meeskondadesse ja iga grupp on saanud ühelt ettevõttelt reaalse arendusülesande, mille lahendamine nüüd mõne nädala jooksul ette võetakse.
Noorte ülesanne on uuritava lahenduse kohta viia läbi taustauuring, otsida olemasolevaid lahendusi, võrrelda neid esitatud väljakutsega ning pakkuda välja oma idee, kuidas ülesanne lahendada. Prototüüplahendused esitatakse nii ettevõtte esindajale kui koolipoolsele juhendajale hindamiseks-kinnitamiseks.
21 päeva väldanud koostöine õppeprotsess on jõudnud lõpule ja õpilased on saanud kätte oma arendusülesande, et aidata konkreetsetel ettevõtetel mõni oma teenus viia üle pilvelahendusele; tõsta oma pakutavate teenuste kvaliteeti ja turvalisust; innovaatilisust ja kättesaadavust või kasutajamugavust.
Viiest moodustatud DIHUBi meeskonnast kaks tiimi töötavad BCS Koolituse antud ülesannetega:
1) Andmete turvaliseks varudamiseks loodav vabavaral baseeruv virtuaalserveri lahendus. Noortelt oodatakse vähemalt kahe lahenduse väljapakkumist, koos põhjaliku analüüsiga, mida kumbki pakutav lahendus endas sisaldab; nende funktsionaalsused, ümberpaigutamise võimalused ja esialgsete andmete taasteplaan.
2) Väikesemahulise dokumendihaldussüsteemi loomine MS Sharepoint, Power Automate või Power Apps kaudu, et hallata ettevõtte töötajate puhkuseavalduste registreerimist ja menetlemist ning töötada välja kaasaegne lepingute haldamise lahendus.
3) Tantsukooli õppe digitaliseerimine ehk e-päeviku kasutusele võtmine ja e-kursuste läbi viimiseks vajaliku platvormi juurutamine. Lisaks eelnimetatule töötatakse välja hübriidõppe lahendus, kus osad õpilased saavad tunnis olla kohapealsetes tantsusaalides ja osad kodust. Lahenduse puhul võetakse kasutusele voogedastusplatvorm(id).
4) Ehitusettevõtte taristuteenuste arendus – Microsoft 365 kasutusele võtmine. Andmete terviklikkuse, käideldavuse ja turvalisuse tagamine. Privaatpilve lahenduse juurutamine, seadistamine ja kasutusele võtmine.
5) Arhitektuuri ja projekteerimisbüroo infrastruktuuri uuendamine ja pilvelahenduste kasutusele võtmine Microsoft toodete abil – Azure, Azure AD, Sharepoint, Teams, OneDrive. Lisaks uuendatakse ja arendatakse privaatpilve NextCloud lahendust. Projekti raames viiakse läbi ka turvaaudit.
DIHUB Pilootkoolituse prototüüplahenduste tutvustamine toimub 13.novembril, algusega 11.55, Tartu Kutsehariduskueskuses.
Rohkem DIHUBi projekti ja selle tegevuste kohta leiab: https://dihubcloud.eu/
DIHUBi konsortsium loob uuenduste arendamiseks, hariduseks ja uute idufirmade loomiseks kogu Euroopat ühendavate sõlmede klastri, kasutades uusimaid pilvandmetöötluse tehnoloogiaid.